Bugün  21 Şubat 2024, Çarşamba             


  ÜRÜN GRUPLARIMIZ

  HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

OPET Trafik Dedektifleri Projesi’ne ‘En Başarılı Koçlular’ ödülü
29 Eylül 2015, 09:17

Koç Topluluğu bünyesinde her yıl gerçekleştirilen En Başarılı Koçlular (EBK) Ödülleri jüri değerlendirmesi sonucunda OPET, “Trafik Dedektifleri Projesi” ile İşbirliği Geliştirenler kategorisinde ‘En Başarılı Koçlu’ ödülünü aldı. 

OPET Trafik Dedektifleri Projesi, “İşbirliği Geliştirenler” kategorisinde En Başarılı Koçlu’ Ödülü’ne layık görüldü. Four Seasons Hotel’de 19 Aralık tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde ekip üyeleri ödüllerini Koç Holding Ceo’su Turgay Durak’ın elinden aldı. En Başarılı Koçlular (EBK) 2014 yılı değerlendirmesinde bu yıl 88 proje yarıştı, 5 kategoride ödüller sahiplerini buldu.


Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri Projesi”, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçirildi. Bugüne dek Türkiye’de trafik konusunda yapılmış en büyük işbirliği ile hayata geçirilen proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alındı. Henüz 1 yaşındaki Trafik Dedektifleri Projesi ile 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılanması hedefleniyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor. Proje kapsamında bugüne dek yaklaşık bir milyona yakın çocuğa ulaşıldı.


En Başarılı Koçlular, Koç Topluluğu’nu hedeflerine ulaştıracak yetkinliklere dayalı başarıları tanıyan ve takdir eden bir ödüllendirme sistemi. Bu ödüllendirme süreci ile topluluğun hedeflerine ulaşmasında katkıda bulunan çalışanların ödüllendirilmesi ve topluluk başarı hikayelerinin paylaşılarak yaygınlaştırılması amaçlanıyor.